Click for more products.
No products were found.

گرده گل

گرده گل یک محصول 100% طبیعی و خالص.

گرده گل های وحشی طبیعت پرسخاوت ایران

گل هایی که دستان ما انسان ها به آن نمی رسد. ما توانایی جمع آوری این ترکیبات پرخاصیت را نداریم. ولی زنبور عسل آن را برای ما جمع آوری می کند.

Read moreShow less
325,000.00 تومان
راهنمای انتخاب عسل
انواع عسل های ما
نام عسل گل غالب منطقه برداشت رنگ پرطرفدار
جنگل گل درختان و بوته های جنگلی جنگل های استان گلستان قهوه ای - زرد 8
نمدار گل درختان و بوته های جنگلی و درخت نمدار جنگل های استان گلستان زرد تا قهوه ای 9
گشنیز گیاهان مزرعه ای و گل گشنیز استان همدان قهوه ای متمایل به سبز 10
کُنار گل های منطقه جنوب و درخت کندر یا سدر استان بوشهر قهوه ای 9
زعفران گل های زعفران استان خراسان جنوبی قهوه ای مایل به قرمز 10
گون گل های دشت ها و گون استان سمنان کهربایی 8
آویشن گل های دشت و آویشن کوه پایه های البرز و سبلان قرمز 10
مرکبات گل های بهارنارنج، پرتقال، نارنگی و ... باغات مرکبات شمال  زرد روشن 8
ترنجبین بوته های خارشتر سمنان و شمال گلستان قهوه ای تیره 6
خارشتر گل های خارشتر سمنان و شمال گلستان زرد روشن 8
زرین گل های جنگلی، جنوب و شمال ایران استان بوشهر، گلستان قهوه ای روشن 10
شما چگونه عسل خود را انتخاب می کنید؟

ابتدا باید ریلکس باشید و به ذائقه خود دقیق بیاندیشید. شما چه طبعی را دوست دارید؟ این اول راه است.
دوم اینکه به مقاله «راهنمای کامل طبع شناسی عسل » در دانشنامه هانی هاب مراجعه کنید.
سوم راهی سومی که می توانید انتخاب کنید مشاوره با ما و یا متخصصان در این زمینه است. و لیکن این شما هستید که انتخاب می کنید. 
البته در انتخاب عسل وسواس به خرج ندهید. فقط اگر بیماری خاصی دارید با پزشک خود مشورت کنید.

Reference:
Love1
Add to compare0
به لیست علاقمندی اضافه کن
توضیحات

گرده گل، با رنگهای متفاوت، عطر و بوی خاص در دهان شما بوی خوش طبیعت را به ارمغان می آورد. شما با خوردن گرده گل احساس می کنید وارد یک باغ گل با عطرهای متفاوت و خوشایند کرده اید. گرده گل سرشار از مواد مغذی و همچنین پروتئین و ویتامین به شما شادابی و طراوت را به ارمغان می آورد. این محصول شما را با طراوت و جوان میکند. زنبورها با انتخاب گل ها و جمع آوری گرده گل برای حیات خود برنامه ریزی می کنند. ما در فصولی که گرده در طبیعت فراوان باشد بدون آسیب به چرخه طبیعی زندگی زنبور عسل مقداری از گرده گل جمع آوری شده را با رعایت اصول بهداشتی برای شما هدیه می دهیم.

گرده زنبور عسل چه چیزی در خود دارد؟ گرده زنبور عسل حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدرات ها، لیپیدها و پروتئین است. از گرده‌ای می‌آید که روی بدن زنبورها هنگام پرواز از یک گل به گل دیگر جمع می‌شود. گرده زنبور عسل ممکن است شامل بزاق زنبور نیز باشد.

گرده گل چیست؟

گرده گل برای تولید مثل جنسی گیاهان گلدار و گیاهانی که مخروط تولید می کنند ضروری است. هر دانه گرده حاوی گامت های نر است که برای لقاح ضروری است. مطالعه علمی دانه های گرده زنده و فسیل شده به عنوان پالینولوژی شناخته می شود. قسمت نر گیاهان گلدار برچه است.

آیا گرده دانه است؟

گرده ها بسیار متفاوت از دانه ها هستند زیرا ریز و پودری هستند. آنها حاوی میکروگامتوفیت ها یا گامت ها (مقایسه با سلول های اسپرم) گیاهان دانه هستند. مانند دانه های معمولی، گرده ها نیز می توانند پوشش سختی برای دانه گرده داشته باشند تا در هنگام حرکت (گرده افشانی) محافظت کنند(منبع).

گرده در کجا یافت می شود؟ 

بساک گل: قسمتی از برچه که در آن گرده تولید می شود(منبع).

گرده از چه چیزی ساخته شده است؟

گرده از یک یا چند سلول رویشی و یک سلول زایشی تشکیل شده است. خود دانه گرده گامت نر نیست. در آنژیوسپرم ها و برخی ژیمنوسپرم ها، سلول رویشی لوله گرده ای را تشکیل می دهد که برای دیدار با تخمک های بارور نشده رشد می کند و سلول زایشی منبع اسپرم است.

فواید گرده گل در انسان چیست؟ 

تحقیقات در مورد فواید گرده زنبور عسل می گوید:

 • تسکین التهاب. 
 • به عنوان یک آنتی اکسیدان کار می کند. 
 • تقویت سلامت کبد. 
 • تقویت سیستم ایمنی بدن.
 • کار به عنوان یک مکمل غذایی.
 • کاهش علائم یائسگی.
 • کاهش استرس.
 • تسریع در بهبودی.(منبع)
آیا گرده یک غذای فوق العاده است؟ 

گرده زنبور عسل  فواید زیادی برای سلامتی دارد که از درمان آلرژی تا کاهش مشکلات پوستی را شامل می شود. ترکیب منحصربه‌فرد اسیدهای آمینه، آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ها، آن را به نیروگاه یک ابر غذا تبدیل می‌کند (منبع).

10-bee-pollen-superfood-1.jpg

ارزش غذایی گرده گل 

گرده زنبور عسل در شکل طبیعی خود به صورت گلوله های کوچک و ترد است.

یک قاشق غذاخوری گرده زنبور عسل حاوی:

 • 16 کالری
 • 0.24 گرم چربی
 • 1.2 گرم پروتئین
 • 2.18 گرم کربوهیدرات

250 نوع ماده مغذی از جمله ویتامین ها و فلاونوئیدها می توانید آن را به غذاهایی مانند ماست، بلغور جو دوسر یا اسموتی ها اضافه کنید. می توان آن را به عنوان پودر مکمل یا به صورت کپسول آسیاب کرد (منبع)

.

چه مقدار گرده زنبور عسل را باید در روز مصرف کرد؟ 

دوز توصیه شده ای وجود ندارد، اما ایده خوبی است که با مقدار کمی شروع کنید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید. می توانید با 1/4 قاشق چایخوری شروع کنید و به تدریج به 2 قاشق غذاخوری در روز افزایش دهید (منبع).

آیا گرده زنبور عسل باعث افزایش تستوسترون می شود؟

علاوه بر این، گرده گل نیز می تواند به افزایش سطح تستوسترون در مردان کمک کند . یک مطالعه نشان داد که کریزین به افزایش استروئیدزایی در سلول های لیدیگ موش کمک می کند (منبع 1 و 2).

آیا گرده گل سطح استروژن را افزایش می دهد؟

گرده زنبور عسل ممکن است علائم یائسگی را کاهش دهد به نظر می رسد گرده زنبور عسل به دلیل اثرات ضد هورمونی و توانایی در سرکوب تولید استروژن علائم یائسگی را کاهش می دهد (منبع1 و 2).

آیا گرده گل به سیستم ایمنی بدن کمک می کند؟ 

گرده زنبور عسل ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند و به شما در جلوگیری از بیماری ها و واکنش های ناخواسته کمک کند. برای نمونه، تحقیقات نشان داده است که ممکن است شدت و شروع آلرژی را کاهش دهد. در یک مطالعه، گرده زنبور عسل به طور قابل توجهی فعال شدن ماست سل ها را کاهش می دهد (منبع).

آیا گرده گل B12 دارد؟ 

گرده گل  سرشار از ویتامین های B کمپلکس است که تعدادی از نقش های حیاتی در بدن از جمله تولید انرژی ایفا می کند. در واقع، گرده زنبور عسل یکی از معدود منابع غیر حیوانی ویتامین B12 است (منبع).

آیا گرده گل برای کاهش وزن مفید است؟ 

محتوای کالری کم گرده زنبور عسل آن را به رژیم غذایی با کالری کنترل شده تبدیل می کند. یک وعده 2 قاشق چایخوری 40 کالری و فقط 4 گرم شکر دارد. از آنجایی که بافت کمی ترد دارد، می توانید از آن به عنوان کرانچی با کالری بالاتر برای کاهش وزن استفاده کنید (منبع).

.

آیا همه گرده ها زرد هستند؟

گرده در رنگ های زیادی وجود دارد اگرچه ما گرده را با رنگ زرد مرتبط می کنیم، گرده می تواند در رنگ های پر جنب و جوش بسیاری از جمله قرمز، بنفش، سفید و قهوه ای باشد. از آنجایی که حشرات گرده افشان مانند زنبورها نمی توانند قرمز را ببینند، گیاهان گرده زرد (یا گاهی آبی) تولید می کنند تا آنها را جذب کنند (منبع).

آیا همه درختان گرده تولید می کنند؟

درختان بدون گرده گل های درخت می توانند نر یا ماده باشند و فقط گل های نر گرده تولید می کنند . برخی از درختان تک پایه هستند، به این معنی که تک درختان گلهای نر و ماده تولید می کنند (منبع).

آیا زنبورها گرده می خورند؟

زنبورها هم از شهد و هم از گرده تغذیه می کنند. شهد برای انرژی است و گرده پروتئین و سایر مواد مغذی را تامین می کند. بیشتر گرده ها توسط زنبورها به عنوان غذای لارو استفاده می شود، اما زنبورها نیز آن را از گیاهی به گیاه دیگر منتقل می کنند و خدمات گرده افشانی مورد نیاز گیاهان و طبیعت را به طور کلی ارائه می دهند (منبع).

آیا عسل از گرده تهیه می شود؟

آیا عسل از گرده تهیه می شود؟ حقیقت این است که عسل توسط زنبورهای عسل از شهد گل ها و گیاهان ساخته می شود نه گرده . دانه‌های گرده ممکن است از هر راه اتفاقی یا تصادفی در عسل در معرض در کندو قرار گیرند، اما زنبورهای عسل از آن برای تهیه عسل استفاده نمی‌کنند (منبع).

آیا گرده گل برای انسان مفید است؟

حرف آخر. گرده زنبور عسل منبع بسیار خوبی از طیف گسترده ای از مواد مغذی است. به طور کلی برای اکثر افراد زمانی که از طریق دهان مصرف می شود بی خطر است . با این حال، استفاده طولانی مدت ممکن است عوارض جانبی جدی از جمله ضعف عضلانی، حالت تهوع، بی حسی، بثورات پوستی، تورم یا مشکل تنفسی ایجاد کند.

بهترین زمان برای مصرف گرده زنبور عسل چه زمانی است؟ 

گرده زنبور عسل را می توان به معنای واقعی کلمه در هر زمانی از شبانه روز خورده یا مصرف کرد . با این حال مراقب باشید زیرا برخی متوجه می شوند که این کار به آنها انرژی می دهد (احتمالاً به دلیل محتوای بالای ویتامین B) (منبع).

آیا گرده زنبور عسل به شما انرژی می دهد؟

انرژی گرده زنبور عسل به دلیل محتوای پروتئین بالا ماندگاری بالایی دارد. گرده زنبور عسل حاوی 22 اسید آمینه ضروری است که آن را به یک پروتئین کامل و منبع عالی انرژی تبدیل می کند(منبع).

آیا گرده زنبور عسل دارای امگا 3 است؟ 

گرده گل منبع اصلی تغذیه زنبور عسل است که مواد مغذی میکرو و مواد مغذی ماکرو از جمله پروتئین ها، اسیدهای چرب، ویتامین ها و مواد معدنی را برای آنها فراهم می کند. گرده های مختلف از نظر ترکیب متفاوت هستند، از جمله در اسیدهای چرب ضروری، اسید آلفا-لینولنیک (امگا-3) و اسید لینولئیک (امگا-6) (منبع).

Read moreShow less
جزئیات محصول

مشخصات

خواص درمانی
افزایش سطح انرژی بدن
تقویت جنسی
تقویت سیستم ایمنی
درمان آلرژی
درمان خشکی پوست
محافظت از کبد
مفید برای دوران نقاهت
کمک به کاهش وزن
گرید
بسیار خوب (+A)
بازبینی(2)
امتیاز کلی
4.5
2 بازبینی
کیفیت محصول ما چند ستاره می گیره؟
(4.5)

Settings

Menu

Create a free account to save loved items.

Sign in

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره لیست علاقمندی ایجاد کنید.

Sign in