عسل نمدار

عسل نمدار یا عسل لیندن، عسل خوشمزه درختان سر به فلک کشیده نمدار است. درخت نمدار با شهد بالا و گرده خود پیش ساز عسلی است که زنبور عسل با فرآوری آن خواص فوق العاده ای به آن می دهد. این عسل طرفداران زادی را دارد. عسلی واقعاً خوشمزه و نرم و ...

ساکارز : زیر 3 درصد

رطوبت : 16-20 درصد

رنگ : رنگ سفید، زرد کمرنگ و البته در برخی موارد مایل به قرمز

شیرینی : متوسط

خواندن بیشترنمایش کمتر
‎تومان350,000 (بدون مالیات)
راهنمای انتخاب عسل
انواع عسل های ما
نام عسل گل غالب منطقه برداشت رنگ پرطرفدار
جنگل گل درختان و بوته های جنگلی جنگل های استان گلستان قهوه ای - زرد 8
نمدار گل درختان و بوته های جنگلی و درخت نمدار جنگل های استان گلستان زرد تا قهوه ای 9
گشنیز گیاهان مزرعه ای و گل گشنیز استان همدان قهوه ای متمایل به سبز 10
کُنار گل های منطقه جنوب و درخت کندر یا سدر استان بوشهر قهوه ای 9
زعفران گل های زعفران استان خراسان جنوبی قهوه ای مایل به قرمز 10
گون گل های دشت ها و گون استان سمنان کهربایی 8
آویشن گل های دشت و آویشن کوه پایه های البرز و سبلان قرمز 10
مرکبات گل های بهارنارنج، پرتقال، نارنگی و ... باغات مرکبات شمال  زرد روشن 8
ترنجبین بوته های خارشتر سمنان و شمال گلستان قهوه ای تیره 6
خارشتر گل های خارشتر سمنان و شمال گلستان زرد روشن 8
زرین گل های جنگلی، جنوب و شمال ایران استان بوشهر، گلستان قهوه ای روشن 10
شما چگونه عسل خود را انتخاب می کنید؟

ابتدا باید ریلکس باشید و به ذائقه خود دقیق بیاندیشید. شما چه طبعی را دوست دارید؟ این اول راه است.
دوم اینکه به مقاله «راهنمای کامل طبع شناسی عسل » در دانشنامه هانی هاب مراجعه کنید.
سوم راهی سومی که می توانید انتخاب کنید مشاوره با ما و یا متخصصان در این زمینه است. و لیکن این شما هستید که انتخاب می کنید. 
البته در انتخاب عسل وسواس به خرج ندهید. فقط اگر بیماری خاصی دارید با پزشک خود مشورت کنید.

برگزیده3
افزودن برای مقایسه0
اضافه به علاقمندی
پیشنهاد به شما
هیچ قلمی وجود ندارد
توضیحات

عسل نمدار عسلی است که از درختی به نام نمدار به دست می آید. درخت نمدار یکی از درختان هیرکانی است. این درخت شهد فراوانی تولید می کند. برای بهره مندی از این عسل، زنبورداران شمال کشور با هم رقابت می کنند. سالانه مناطق جنگلی دارای درخت نمدار مملو از جمعیت زنبورهایی است که با همکاری زنبوردان و اداره کل منابع طبیعی مستقر شده اند. معمولاً این عسل به دلیل واقع شدن در منطقه جنگلی و نوع شهد درخت نمدار و سایر گیاهان جنگلی نرم تر بوده و کمی شل تر از سایر عسل هاست. و لیکن عسل خام و حرارت ندیده آن برای درمان سرماخوردگی و سرفه فوق العاده موثر است.

این عسل مقوی جنسی بوده و با تقویت سیستم ایمنی بدن، آن را برای مواجهه با ناهنجاری های متابولیکی و میکروب های بیماری زا مقاوم می کند. این عسل در کشورهای دیگر نیز تولید می شود و طرفداران خاص خود را دارد. معمولا افرادی که از عسل نمدار استفاده می کنند سیستم ایمنی قوی دارند و کمتر به بیماری مبتلا می شوند.

عسل نمدار ضد سرماخوردگی ، دود دادن، سرفه ، تب ، سایر اختلالات دستگاه تنفسی بوده ضد التهاب، موثر در کاهش فشار خون بالا،  در تسکین سردرد (به ویژه میگرن) موثر است. این عسل ادرار آور (تولید ادرار را افزایش می دهد)، ضد اسپاسم (اسپاسم عضلات صاف را در طول دستگاه گوارش کاهش می دهد) و آرام بخش قوی است.

درخت نمدار 

عسل لیندن یک عسل تک گل است که در آسیا، آمریکای شمالی و اروپا  تولید می شود. این عسل در اصل در همه این مکانها یکسان است اما دارای سه نام متفاوت است. عسل چوب باس ، عسل لیمو و عسل چوب. در آمریکای شمالی، باس وود (Basswood) نامیده می شود ، در انگلستان آن را آهک می نامند (اغلب به این دلیل که گلها سبز مایل به زرد هستند) و در سایر نقاط جهان از آن به عنوان لیندن و در ایران عسل نمدار یا به اشتباه عسل نرمدار یاد می کنند.

از آنجا که این یک عسل رنگ روشن است ، مردم از این که این عسل دارای طعم و عطر قوی است، تعجب می کنند. برخی می گویند در ابتدا بوی چوبی می دهد و سپس رایحه نعناع و منتول را تشخیص می دهند. طعم عسل لیندن شیرین ، تند و کمی تلخ است. و در صورت نگهداری بیشتر به ترشی می گراید.

نمدار غول شهد برای تولید عسل نمدار

فواید عسل نمدار چیست؟

<شما در حال مطالعه خواص یکی از بهترین و خوشمزه ترین عسل های ایران هستید. این عسل واقعا خوشمزه است. طعم عالی و فوق العاده ای که این درخت به عسل آن می دهد آن را به یکی از پرطرفدارتین عسل های ایران تبدیل کرده است. عسل نمدار یک عسل نرم و پرخاصیت است. شاید با گذشت زمان به دلیل رطوبت بالاتر این عسل که مختص مناطق جنگلی است، به ترشی گرایش پیدا کند. ما فقط تعدادی از خواص ثابت شده و گزارش شده توسط مشتریان و مصرف کنندگان را تقدیم حضور می کنیم. با مصرف عسل نمدار طبیعی، شما اثرات آن را در بدن خود مشاهده خواهید کرد.

icons8-sparkle-48 (1).png التیام زخم ها و سوختگی ها

icons8-sparkle-48 (1).png کاهش مدت زمان اسهال

icons8-sparkle-48 (1).png جلوگیری از ریفلاکس اسید معده

icons8-sparkle-48 (1).png مبارزه با عفونت ها

icons8-sparkle-48 (1).png تسکین علائم سرماخوردگی و سرفه

icons8-sparkle-48 (1).png سرشار از آنتی اکسیدان (نیک ویکز و همکاران، 2021)

icons8-sparkle-48 (1).png کاهش تری گلیسرید

icons8-sparkle-48 (1).png سطوح بالاتر اسیدهای آمینه و مواد معدنی

 و...

کیائو و همکاران (2020) متیل سیرینگات، اسید فازیک و لیندنین (4-(2-hydroxypropan-2-yl) cyclohexa-1,3-diene-1-carboxylic acid) را به عنوان مواد شیمیایی گیاهی خاص یا منحصر به فرد از کلزا، اقاقیا و عسل نمدار کشف کرد. . متیل سیرینگات و لیندنین فراوان ترین ترکیبات در عسل کلزا و لیندن بودند. همچنین میانگین محتوای آنها به 10.44 و 21.25 میلی گرم رسید

چرا عسل خام

عسل خام عسلی است که حرارت ندیده است. این عسل با عسل نرسیده متفاوت است. عسل نارس عسلی است که پس از پوشاندن لایه نازکی از موم بلافاصله عسل برداشت می شود. این عسل یک عسل نارس است و هنوز نرسیده است. و لیکن عسل خام عسل کاملی است که پس از برداشت حرارت نمی بیند. شاید سوالی مطرح باشد که چرا باید عسل را حرارت داد؟! برخی افراد از روی ناآگاهی یا از روی سودجویی نسبت به حرارت دادن عسل رس بسته یا کریستاله اقدام می کنند. این کار ضمن منعقد کردن پروتئین های عسل، اسیدهای آمینه و ... را از بین می برد. و در مواردی تولید هیدروکسی متیل فورفورال می کند. این ماده یک ماده سمی است. بدین دلایل ما عسل را حرارت نمی دهیم. عسلی که رس بست یا کریستاله شد احتمال قوی عسل طبیعی است. از این رو هیچ گاه وقتی که عسل رس بست آن را به عنوان عسل تقلبی تلقی نکنید.

عسلی که تبدیل به رس بسته یا متبلور شده است احتمالاً عسل طبیعی است. بنابراین هرگز آن را عسل تقلبی در نظر نگیرید که کریستاله نمی شود. لطفا عسل کریستالیزه را نجوشانید یا داغ نکنید! اگرچه برای بدست آوردن عسل مایع می توانید تا 48 درجه سانتیگراد گرم کنید. ما قویاً توصیه می کنیم که عسل خام را در آب داغ یا چای داغ حل نکنید. البته حل کردن عسل در آب سرد سخت است. توصیه می کنیم عسل خام کریستاله را در آب ولرم حل کنید و سپس کمی آب سرد به آن اضافه کنید تا با رغبت بیشتری بنوشید.

طریقه مصرف: این عسل را به چند صورت می توان مصرف کرد. یا به صورت شربت عسل با مخلوط کردن با مقداری آب با دمای اتاق یا با کمی نان ترجیحا سنگگ یا نان تست می توانید مصرف کنید. این عسل را در دسرها، و انواع غذاهایی که نیاز به شیرین کننده طبیعی دارند می توانید استفاده کنید.

دوز مصرف:روزانه 20 گرم یا یک قاشق- البته اگر فعالیت بدنی بالایی از جمله ورزش یا فعالیت جنسی دارید می توانید از این عسل بیشتر مصرف کنید. و لیکن به خاطر داشته باشید مصرف مداوم کربوهیدرات های سهل الهضم خطر چاقی را می تواند در بر داشته باشد. 

نکته مهم: عسل یک ماده شیرین با دارا بودن ترکیب کربوهیدرات مناسب برای تمام هرم سنی و اقشار جامعه از جمله بیماران دیابتی و بیماران خاص است،  مواد معدنی و ویتامینی از شهد گل های گیاهان به ویژه درختان و بوته های جنگلی قابلیت جذب بالایی داشته و حس خوبی به ما می دهد. و لیکن مواردی را در مصرف روزانه و مقدار مصرفی عسل باید رعایت کرد.

با توجه به طبیعی بودن عسل های ما بیماران دیابتی هم با خیال راحت این عسل را مصرف کنند و لیکن دوز مصرفی آن را با مشاوره پزشک خود تعیین کنند. ما در بیماران دیابتی یا بیماری های خاص، به هیچ عنوان مصرف روزانه عسل حتی بهترین کیفیت را با هر دوز مصرفی  مشابه افراد غیربیمار توصیه نمی کنیم. اگر آلرژی فصلی دارید این عسل به شما کمک می کند تا علائم آلرژی را در بدن خود کاهش یا درمان کنید. و لیکن شروع آن باید با مقدار کم باشد.

به عنوان یک قانون کلی، از مصرف عسل در کودکان زیر یک سال خودداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره عسل نمدار می توانید پست خواص عسل نمدار را مطالعه فرمائید.

خواندن بیشترنمایش کمتر
جزئیات محصول

مشخصات

منطقه برداشت
جنگل‌های هیرکانی
نحوه فرآوری
طبیعی (خام)
گواهی و مجوز
مجوز بهداشتی
نوع بسته‌بندی
شیشه‌ای
پلاستیک فود گرید
موارد استفاده
مصارف خوراکی
مصارف درمانی
گل غالب
نمدار
خواص دارویی
افزایش انرژی
بهبود سرفه و سرماخوردگی
تقویت سیستم ایمنی
تقویت کننده قوای جنسی
درمان بواسیر
درمان عفونت‌های قارچی
ضد افسردگی
نظرات
نظری وجود ندارد
ارسال و مرجوعی
12 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:
عسل جنگل: خالص و طبیعی | هدیه‌ای هانی‌هاب برای سلامتی شما عسل جنگل: خالص و طبیعی | هدیه‌ای هانی‌هاب برای سلامتی شما
برگزیده
‎تومان350,000 (بدون مالیات)

طعم بی نظیر، خواص بی نظیرتر!

 ✅طبیعی و بدون شکر

 ✅سرشار از ترکیبات طبیعی شفابخش

 ✅تقویت سیستم ایمنی

 ✅بهبود گوارش

 ✅درمان سرفه و گلودرد

 ✅افزایش انرژی

 ✅بهبود کیفیت خواب

 ✅هدیه جنگل برای فرزندان بشر

عسل تولید شده توسط زنبور عسل با شهد و گرده درختان بلند و بوته‌های جنگلی، گل‌هایی که طراوت و شادابی جنگل را به شما هدیه می‌دهند.

هدیه بی‌بدیل هانی‌هاب

برگزیده
عسل ترنجبین عسل شفابخش عسل ترنجبین عسل شفابخش
برگزیده
‎تومان320,000 (بدون مالیات)

عسل ترنجبین یا گزانگبین عسلی است درمان کننده دردها کلیوی، مجاری ادار و دفع کننده سنگ کلیه و مثانه. منشاء این عسل ترشحات خار شتر است که درمان کننده بواسیر و زخم های مقعدی می باشد. این عسل خواص ضد توموری و ضد التهابی ثابت شده ای دارد.

برگزیده
عسل گون عسل گون
برگزیده
‎تومان330,000 (بدون مالیات)
عسل گون خوشمزه و با رایحه  شگفت انگیز گل گیاه گون است.این عسل خواص جالبی داشته و نباید از کنار آن به راحتی گذشت.

بیش از 2000 گونه از گون وجود دارد. انواع مختلف عسل گون بر اساس گونه های مختلف گون متفاوت است.

فواید عسل گون

 • کاهش قند خون
 • کاهش عوارض شیمی درمانی
 •  اثرات ضد التهابی
 •  محافظت از کبد
 •   تقویت ایمنی
 •   طول عمر
 •   سلامت قلب
 •   کاهش استرس
این عسل را حتما در منزل داشته باشید.
برگزیده
عسل گشنیز عسل گشنیز
برگزیده
‎تومان350,000 (بدون مالیات)

این عسل ناب، عسلی است که از مزارع پرخاصیت گشنیز ایران به دست آمده است. گیاه گشنیز در سبد هر آشپزی که به دنبال سلامتی است پیدا می شود. این عسل با خواص شگفت انگیز خود یک عسل ناب، طبیعی، تازه و بدون شکر بوده و آن را برای شما توصیه می کنیم.

مقوی، آرامبخش، تقویت سیستم ایمنی و ...

قیمت مناسب (ذخیره پول شما)

دارای تاییدیه کیفی آزمایشگاه

ضمانت برگشت وجه

برای اطلاعات بیشتر به توضیحات مراجعه فرمائید.

برگزیده
عسل سیاه تلو | عسل خاص از درخت سیاه تلو یا قره تیکن عسل سیاه تلو | عسل خاص از درخت سیاه تلو یا قره تیکن
برگزیده
ناموجودفروخته شد
‎تومان300,000 (بدون مالیات)

عسل سیاه تلو این عسل از شهد درختان سیاه تلو یا قره تیکن که گلهای زردی دارد، به دست می آید. دستان ما این گیاه نمی رسد! و اگر هم برسد این گیاه خارهای زیادی دارد و لیکن با شهد خوب خوب میزبان زنبور عسل است. گل های اساطیری این گیاه، پایه یکی از بهترین عسل های ایران است. این عسل یک عسل خوشمزه بوده و طرفداران زیادی دارد. این عسل دیررس بوده و دیرتر رس می بندد.

 • عسل خوشمزه
 • عسل ملایم
 • تقویت دستگاه گوارش (درمان اسهال و یبوست)
 • تصفیه خون
برگزیده
عسل کنار | عسل ارگانیک عسل کنار | عسل ارگانیک
برگزیده
ناموجودفروخته شد
‎تومان0 (بدون مالیات)

عسل کنار یکی از عسل های جنوب ایران است. این عسل در جشنوارهای بین المللی به عنوان یکی از نمایندگان عسل ایران حائز رتبه برتر در بین عسل های جهان شده است. این عسل یک عسل خوشمزه، مقوی جسمی و محرک قوای جنسی است.

برگزیده
عسل چهل‌گیاه عسل چهل‌گیاه
برگزیده
‎تومان350,000 (بدون مالیات)

عسل چهل گیاه، اکسیر سلامتی:

 • طعم بی‌نظیر و خواص بی‌شماری: عسل چهل گیاه با شهد و گرده گل‌های مختلف در کوهستان‌ها و دشت‌های ایران تولید می‌شود و طعمی بی‌نظیر و خواصی بی‌شماری دارد.
 • تقویت سیستم ایمنی: عسل چهل گیاه با دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های قوی، سیستم ایمنی بدن شما را در برابر بیماری‌ها تقویت می‌کند.
 • درمان سرماخوردگی و آنفولانزا: عسل چهل گیاه با خواص ضد میکروبی و ضد التهابی، به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می‌کند و سرفه و گلودرد را تسکین می‌دهد.
 • توصیه پزشکان: عسل چهل گیاه به دلیل خواص بی‌نظیرش، توسط بسیاری از پزشکان برای حفظ سلامتی و درمان بیماری‌ها توصیه می‌شود.

همین امروز عسل چهل گیاه را سفارش دهید و از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید!

برگزیده
Zarrin Honey Zarrin Honey
برگزیده
‎تومان400,000 (بدون مالیات)

عسل زرین هانی‌هاب، عسل طبیعی و درمانی ایران که از شهد گل‌های متنوع  مناطق مختلف ایران تولید می‌شود.

این عسل دارای خواص درمانی بسیاری از جمله آرامبخشی، تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و آنفلوانزا و بهبود سلامت دستگاه گوارش است.

برگزیده
عسل زعفران | خواص و فواید | خرید آنلاین عسل زعفران | خواص و فواید | خرید آنلاین
برگزیده
ناموجودفروخته شد
‎تومان0 (بدون مالیات)

عسل زعفران یک عسل طبیعی خاص از شهد و گرده گل زعفران است. زعفران گرانترین ادویه در جهان است. و عسل آن هم فوق العاده پرطرفدار است. یک عسل کمیاب و پر خاصیت. این به دلیل خواص فوق العاده تغذیه ای و دارویی زعفران است.

زنبورداران با استقرار کندوها در مزارع زعفران از شهد و گرده آن برای استحصال عسل بهره می جویند.

برای اطلاعات بیشتر به  صفحه جزئیات محصول مراجعه کنید.

برگزیده
عسل مرکبات| عسل بهارنارنج | عسل بهاره | هانی هاب | زرین عسل عسل مرکبات| عسل بهارنارنج | عسل بهاره | هانی هاب | زرین عسل
برگزیده
‎تومان350,000 (بدون مالیات)

عسل مرکبات حاصل فعالیت زنبور عسل بر روی گل های خوشبوی بهارنارنج، پرتقال و شکوفه های مرکبات است.

این عسل یک عسل نرم و خوشمزه است.

 خوش عطر، ایجاد آرامش، عسل بهار، هدیه باغات بهاره ایران!

برگزیده
عسل آویشن عسل آویشن
برگزیده
‎تومان185,000 (بدون مالیات)

عسل آویشن، عسلی بی نظیر

🧡طعم بهشت در هر قطره

🍯 100% طبیعی و ارگانیک

🍯 سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است 

🍯 داروی فوق العاده سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی

🍯 ضدالتهاب و عفونت

🍯 انرژی بخش و آرامبخش

برگزیده
عسل خارشتر یک عسل ارگانیک، سبک، طبیعی و خام هدیه طبیعت عسل خارشتر یک عسل ارگانیک، سبک، طبیعی و خام هدیه طبیعت
برگزیده
‎تومان350,000 (بدون مالیات)

عسل خارشتر، عسلی است که با پرواز زنبور عسل بر فراز گل های گیاه خارشتر به دست می آید. این عسل با عسل ترنجبین که از شیره ساقه بدست می آید فرق دارد. 

عسل خارشتر درمان کننده کلیه و مجاری ادارو دفع کننده سنگ کلیه و مثانه می باشد .  خار شتر درمان کننده بواسیر و زخمهای مقعدی می باشد .

برگزیده

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک

یک حساب کاربری برای ذخیره اقلام برگزیده ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

برای استفاده از لیست علاقمندی یک حساب کاربری ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری