دسته بندی ها

 • انواع عسل
 • ژله رویال
 • گرده گل
 • شگفت انگیزها

  Panda theme

  محصولات پر طرفدار ما محصولاتی هستند که مشتریان ما سفارش خود را چندباره تکرار کرده اند. سفارشی که پس از هر خرید مجددا تجدید سفارش شده است. عسل زرین، زعفران و گشنیز از عسل هایی بوده است که در بیشترین فروش را داشته اند.

  این عسل ها را از دست ندهید. خرید عسل زرینخرید عسل زعفران | خرید عسل گشنیز

  Panda theme

  ژله رویال ترکیب عجیبی است که خواص آن با مقدار کم مصرف آن فوق العاده است. محصولی که در بیماران سرطانی به کار گرفته شده و مفید واقع شده است و ترکیبی که برای تقویت قوای جسمی و جنسی استفاده می شود. 

  خرید ژله رویال

 • Panda theme

  محصولات پر طرفدار ما محصولاتی هستند که مشتریان ما سفارش خود را چندباره تکرار کرده اند. سفارشی که پس از هر خرید مجددا تجدید سفارش شده است. عسل زرین، زعفران و گشنیز از عسل هایی بوده است که در بیشترین فروش را داشته اند.

  این عسل ها را از دست ندهید. خرید عسل زرینخرید عسل زعفران | خرید عسل گشنیز

  Panda theme

  ژله رویال ترکیب عجیبی است که خواص آن با مقدار کم مصرف آن فوق العاده است. محصولی که در بیماران سرطانی به کار گرفته شده و مفید واقع شده است و ترکیبی که برای تقویت قوای جسمی و جنسی استفاده می شود. 

  خرید ژله رویال

×

عسل جنگل

عسل جنگل از کندوهایی که تقریبا نزدیک کوه های جنگلی مستقر می شود یک عسل کوه و یک عسل خوشمزه و ناب هدیه طبیعت است به ما. این عسل هدیه ای از جنگل های سخاوتمند ایران برای ماست. این عسل، محصولی است که با استقرار کندوها در جنگل های شمال ایران به دست می آید. عسل جنگلی از شهد و گرده درختان و بوته های جنگلی و با فرآوری توسط زنبور تولید می شود. گل هایی که ممکن است بر روی درختان بلند، یا بوته هایی در صخره هایی که دست ما به آن ها نمی رسد زندگی می کنند. گلهایی که طراوت و شادابی جنگل را به ما هدیه می دهند.

مطالعه بیشترنمایش کمتر
320,000 تومان
راهنمای انتخاب عسل
انواع عسل های ما
نام عسل گل غالب منطقه برداشت رنگ پرطرفدار
جنگل گل درختان و بوته های جنگلی جنگل های استان گلستان قهوه ای - زرد 8
نمدار گل درختان و بوته های جنگلی و درخت نمدار جنگل های استان گلستان زرد تا قهوه ای 9
گشنیز گیاهان مزرعه ای و گل گشنیز استان همدان قهوه ای متمایل به سبز 10
کُنار گل های منطقه جنوب و درخت کندر یا سدر استان بوشهر قهوه ای 9
زعفران گل های زعفران استان خراسان جنوبی قهوه ای مایل به قرمز 10
گون گل های دشت ها و گون استان سمنان کهربایی 8
آویشن گل های دشت و آویشن کوه پایه های البرز و سبلان قرمز 10
مرکبات گل های بهارنارنج، پرتقال، نارنگی و ... باغات مرکبات شمال  زرد روشن 8
ترنجبین بوته های خارشتر سمنان و شمال گلستان قهوه ای تیره 6
خارشتر گل های خارشتر سمنان و شمال گلستان زرد روشن 8
زرین گل های جنگلی، جنوب و شمال ایران استان بوشهر، گلستان قهوه ای روشن 10
شما چگونه عسل خود را انتخاب می کنید؟

ابتدا باید ریلکس باشید و به ذائقه خود دقیق بیاندیشید. شما چه طبعی را دوست دارید؟ این اول راه است.
دوم اینکه به مقاله «راهنمای کامل طبع شناسی عسل » در دانشنامه هانی هاب مراجعه کنید.
سوم راهی سومی که می توانید انتخاب کنید مشاوره با ما و یا متخصصان در این زمینه است. و لیکن این شما هستید که انتخاب می کنید. 
البته در انتخاب عسل وسواس به خرج ندهید. فقط اگر بیماری خاصی دارید با پزشک خود مشورت کنید.

برند:
محبوب3
افزودن به لیست علاقمندی
شرح

عسل جنگل عسلی است نرم است که طرفداران خاصی خود را دارد. گاهی به آن عسل کوه گفته می شود. ما خیلی دوست داریم تا گل هایی را که بالای درختان بزرگ زندگی می کنند؛ از نزدیک ببینیم و از عطر و رایحه آن ها بهره ببریم. چه می شود کرد انسان محدودیت هایی دارد و چه بسا این کار و بالا رفتن از درختان خیلی سخت و دشوار باشد و خطراتی را هم ممکن است به دنبال داشته باشد. و لیکن به مصداق شعر معروف 

             آب دریا را اگر نتوان کشید       هم به قدر تشنگی باید چشید

هر چند ما به تمام گل های دنیا دسترسی نداریم و لیکن زنبور عسل دسترسی دارد. او پاک می خورد و پاک تولید می کند. دنیای شگفت انگیز زنبور عسل دنیای سالم و بهداشتی است. او محصولی به نام بره موم تولید می کند که خاصیت ضد میکروبی دارد و از عفونت ها جلوگیری می کند. در کندو از آن استفاده می کند تا شهدی که از گل های مختلف جمع آوری کرده آلوده نشود. او خلل و فرج و بین قاب ها را با بره موم ضدعفونی می کند. عسل تولید شده از گل های درختان سر به فلک کشیده جنگل های هیرکانی هدیه ای است که ما تقدیم شما می کنیم.

عسل یک ماده عمدتاً شیرین بوده و با دارا بودن کربوهیدرات، آنزیم های عسل و سایر ترکیبات شفابخش، مناسب برای تمام اقشار از جمله بیماران دیابتی و بیماران خاص بوده و با دارا بودن مواد معدنی و ویتامینی از شهد گل های گیاهان به ویژه درختان و بوته های جنگلی هدیه طبیعت برای انسان محصوب می شود. جایی که دست انسان به آن نمی رسد!

خواص عسل جنگل

عسل جنگل عملکرد سیستم ایمنی و فعالیت ضد تومور را افزایش می دهد


محصولات طبیعی دارای فعالیت بیولوژیکی هستند و  بر عملکرد ایمنی موثرند. عسل حاوی انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه و همچنین گلوکز و فروکتوز است و به عنوان یک غذای طبیعی محبوب است [ 3-6]. عسل بسیار متنوع است (عسل مانوکا، عسل مرتعی، عسل بوته ها و عسل جنگل و غیره) و انواع آن به دلیل اجزای تشکیل دهنده منابع گل است. عسل نه تنها به عنوان غذای طبیعی بلکه به عنوان داروی سنتی برای مراقبت های بهداشتی، در محصولات زیبایی و مراقبت های ضد التهابی پوست استفاده می شود. یکی از انواع آن، عسل جنگل، که در جنگل های مختلف جهان تولید می شود، از گل ها و شکوفه ها جمع آوری می شود. عسل جنگل به عنوان طب سنتی یا پیشگیرانه برای درمان سرماخوردگی، التهاب پوست و زخم های سوختگی و همچنین برای مراقبت های بهداشتی عمومی استفاده می شود.  نتایج فوکودا و همکاران (2011) نشان داد که نوتروفیل‌های القا شده با عسل جنگل به حفره صفاقی و نوتروفیل‌ها توسط اینترلوکین 1 بتا فعال می‌شوند که با تحریک عسل جنگل تولید می‌شود. سپس اکسیژن فعال  نوتروفیل های فعال شده با فعالیت ضد توموری همراه بود.  
 

ضد سرماخوردگی، سرفه، تب، سایر اختلالات دستگاه تنفس

سرفه زمانی رخ می دهد که چیزی گلوی شما را تحریک کند. این فقط یک رفلکس است که گلوی ما را صاف نگه می دارد. دفع سریع هوا از طریق مجرای تنفسی که به پاکسازی باکتری ها و ویروس ها کمک می کند. بسیاری از مردم برای پاک کردن گلوی خود به طور مرتب سرفه می کنند زیرا باکتری ها و ویروس ها در ریه های ما درگیر می شوند. این سرفه در صورتی که باعث تحریک بیشتر شود و بیش از سه هفته طول بکشد ممکن است فقط تا دو هفته ادامه یابد پس باید با پزشک مشورت کنیم.

سرفه اغلب همراه آلرژی، سرماخوردگی یا آنفولانزا است. یک انسداد موقتی در راه تنفسی، مثلا، ذرات غذا به طور تصادفی وارد راه تنفسی می شوند در حالی که بلعیدن، ممکن است باعث شود به شدت سرفه کنید، اما معمولا خیلی سریع حل می شود. عفونت باکتریایی و ویروسی معده ممکن است موجب ایجاد سرفه خفیف اما دردناک شود. مقابله با عفونت بهترین راه برای حل این نوع سرفه است. جدول زیر انواع سرفه را نشان می دهد.

انواع

علل

علائم

سرفه خشک

 • وجود باکتری، وجود مخاط، مشکلات تنفسی خشک
 • اتحریک، التهاب، فشار فیزیکی، کاهش هوشیاری

سرفه مرطوب

 • افزایش مخاط، آلرژی، آلرژی به گرد و غبار
 • سردی، آنفولانزا، پنومونی،درد قفسه 
 • سینه

سیاه سرفه

 • عفونت باکتریایی، آزاد شدن مقدار زیادی اکسیژن
 • پنومونی، حملات آسم، بیماری سل

سرفه جدی

 • عفونت، فزایش باکتری، کمبود اکسیژن
 •  پوست رنگ پریده، تب شدید، پنومونی، حملات آسم، یماری سل

ضد عفونت

عسل یک محلول فوق اشباع قندی با ویسکوزیته باال است که توسط زنبور عسل بعد از تغییرات در شهد گل های جمع آوری شده به دست می آید. مواد تشکیل دهنده عسل حدود 200 ماده مختلف می باشد. زنبور عسل شهد گل ها را جمع آوری کرده و با موادی که خود ساخته ترکیب می کند. سپس عسل در شانه های عسل ذخیره می شود تا عسل کامل به دست آید. استفاده از طب سنتی در درمان عفونت ها از زمان خلقت انسان به کار برده شده است.  عسل در اکثر فرهنگ های قدیمی به منظور درمان مورد استفاده قرار گرفته است. عسل دارای خاصیت مهاری بر علیه انواع باکتری ها اعم از هوازی و غیر هوازی گرم مثبت و گرم منفی است. امروزه نیز درمان های مختلفی بر اساس عسل و دیگر محصوالت زنبور علیه عفونت های باکتریایی ارائه می گردد.عسل می تواند به عنوان یک ماده طبیعی، ارزان قیمت، بسیار مفید و موثر در درمان بیماری های عفونی خصوصا در بخش سوختگی، مراقبت های ویژه و بیماران سیستیک فیبروزیس مورد استفاده قرار گیرد (قوطاسلو و همکاران، 2016).

عسل یک محصول غذایی منحصر به فرد است که شامل ترکیبات زیست فعال مشتق شده از زنبورها و گیاهان می باشد. این ترکیبات زیست فعال می توانند با فعالیت ضد میکروبی در ارتباط باشند که توانایی نابودسازی یا مهار رشد برخی از میکروارگانیسم های پاتوژن را دارند (کاواکان و همکاران، 2008) عامل ضد باکتریایی اصلی در عسل هیدروژن پراکسید است که از طریق فعالیت گلوکزاکسیداز تولید می شود (مولان و کوپر، 2000) گلوکزاکسیداز توسط غدد فوق حلقی زنبور عسل ترشح می شود که گلوکز را در عسل به گلوکونیک اسید و هیدروژن پراکسید تبدیل می کند (کاروتولی، 2008) عسل دارای پپتیدی به نام دیفنسین (Defensin (است که فعالیت ضد میکروبی دارد (آلواکس و همکاران، 2010) مطالعات زیادی نشان دادهاند که فعالیت ضد باکتریایی عسل به طور قابل توجهی به منبع گیاهی آن وابسته است (کلودینگ و همکاران، 2005) تفاوت موجود در فعالیت ضد باکتریایی عسلهای مختلف ممکن است به خاطر منابع گیاهی، تنوع زنبورها و منشاء جغرافیایی متفاوت آنها باشد (آقایی و همکاران، 1384؛ مونتگرو و همکاران، 2009)

ضد التهاب

از آنجایی که عسل  در کاهش سطوح گونه های اکسیژن فعال (ROS) بسیار موثر بود، برای استفاده در محصولات ترمیم کننده زخم انتخاب شد. خواص آنتی اکسیدانی عمده در عسل گندم ناشی از ترکیبات فنلی آن است که در مقادیر نسبتاً زیادی وجود دارد. ترکیبات فنلی آن نیز ممکن است فعالیت ضد باکتریایی داشته باشد، در حالی که pH پایین و محتوای اسید آزاد بالا ممکن است به بهبود زخم کمک کند. همانطور که در بالا ذکر شد، عسل خام حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبات مانند فلاونوئیدها و سایر پلی فنول ها است که ممکن است به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند.دارای ترکیبات فلاونوئیدی غنی مانند لوتئولین، کوئرستین، آپیژنین، فیستین، کامفرول، ایزورامنتین، آکاستین، تاماریکستین، کریزین و گالانژین است و بنابراین فعالیت آنتی اکسیدانی از خود نشان می دهد. علاوه بر این، عسل اثرات ضد باکتریایی، ضد التهابی، محرک سیستم ایمنی، ضد زخم و التیام زخم/سوختگی (ترمیم کننده) دارد ضد التهاب

در یک مطالعه محمد و همکاران (2009) در مالزی، گزارش شده است که عسل فعالیت های سیکلواکسیژناز-1 و سیکلواکسیژناز-2 را کاهش می دهد، بنابراین اثرات ضد التهابی نشان می دهد. علاوه بر این، مصرف عسل طبیعی رقیق شده باعث کاهش غلظت پروستاگلاندین هایی مانند PGE2 (پروستاگلاندین E2)، PGF2α (پروستاگلاندین F2a) و ترومبوکسان B2 در پلاسمای افراد عادی شده است [ریس و همکاران، 2009]. جالب توجه است، در یک مدل التهابی کولیت، عسل به اندازه درمان پردنیزولون موثر بود [هیمایا و همکاران، 2011]. در حالی که NSAIDs و کورتیکواستروئیدها ممکن است عوارض جانبی جدی زیادی داشته باشند، عسل دارای یک اثر ضد التهابی بدون عوارض جانبی عمده است.

موثر در کاهش فشار خون بالا

شواهد قانع کننده نشان داده اند که افزایش استرس اکسیداتیو و التهاب نقش مهمی در پاتوژنز افزایش فشار خون دارند (ویردیس و همکاران، 2014؛یائو و همکاران، 2015). بر این اساس، این فرضیه مطرح شد که مصرف عسل ممکن است برای پیش فشار خون مفید باشد، عمدتا به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن. علاوه بر این، یک مطالعه حیوانی نشان داده است که مصرف عسل SBP را در موش‌های با فشار خون خود به خود کاهش می‌دهد (ایریویا و همکاران، 2012). با این حال، بر اساس دانش ما، ارتباط بین مصرف عسل و پیش فشار خون در یک جمعیت عمومی در مطالعه در سال 2019 برای بررسی اثرات عسل بر فشار خون انجام شد. در این مطالعه مصرف عسل بر پیش فشار زنان بالای 40 سال موثر بود. 

موثر در تسکین سردرد (به ویژه میگرن)

اگر تا به حال میگرن را تجربه کرده اید، می دانید که میگرن چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. احتمالاً روش‌های زیادی را برای کمک به درمان درد امتحان کرده‌اید، مانند داروهای مسکن بدون نسخه یا نسخه‌ای، کمپرس یخ و انواع مکمل‌ها. در حالی که هر یک از این موارد ممکن است به تسکین کمک کند، اما ممکن است علت اصلی میگرن را درمان نکنند و بنابراین ممکن است منجر به تسکین موقت و به دنبال آن دردی شود که مدام عود می کند.

میگرن چیست؟

میگرن نوعی سردرد شدید است که با درد قابل توجهی همراه است که می تواند به صورت ضربان دار یا نبض در قسمت های مختلف سر ظاهر شود. این درد می تواند منجر به علائم دیگری مانند حالت تهوع، استفراغ و حساسیت به نور شود.

برای به دست آوردن فواید عالی گوارشی، باید سرکه سیب بنوشید. 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب و 1 قاشق چایخوری عسل جنگل را در یک لیوان 235 میلی لیتر آب مخلوط کرده و روزانه بنوشید. شواهد حکایتی وجود دارد که می تواند به پیشگیری و درمان میگرن کمک کند(Healthline). 

ادرار آور (تولید ادرار را افزایش می دهد)

معمولا عسل جنگل ادرار آور است و برای مردان مبتلا به پروستات مفید است. ادرار آوری و آنتی باکتریالی ترکیب آب و عسل موجب تمیز شدن مجاری ادراری شده و خطر ابتلا به عفونت هایی مثل  سیستیت (التهاب مثانه) را کاهش می دهد. این شربت سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها نیز بوده در نتیجه باعث بالا بردن آنتی بادی ها شده و از حمله میکروب ها پیشگیری می کند. عسل جنگ

اثرات دیوریتیک عسل جنگل

ضد اسپاسم (اسپاسم عضلات صاف را در طول دستگاه گوارش کاهش می دهد)

آیا تا به حال احساس سفتی، سختی یا برآمدگی غیر ارادی در عضله کرده اید؟ به آن اسپاسم عضلانی می گویند . این نوع گرفتگی می تواند به دلایل مختلف و در بسیاری از نواحی بدن برای هر فردی اتفاق بیفتد.

اسپاسم در شکم، بازوها، دست ها و پاها شایع است. همچنین می توانید آنها را در ساق پا، همسترینگ و چهارسر ران خود و در امتداد قفسه سینه احساس کنید. بسیاری از موارد اسپاسم عضلانی ساده ناشی از ورزش سنگین و ورزش شدید است. صبر، استراحت، کشش ملایم و ماساژ عضله می تواند به کاهش درد کمک کند. عسل می تواند در شل شدن عضلات به ما کمک کند.

اثرات ضد اسپاسم عسل جنگل

آرام بخش قوی

عسل به آرامش اعصاب و رفع خستگی کمک می کند. قند موجود در عسل برای کار سلول های بدن و سلول های عصبی ضروری است. این ماده به سرعت در خون جذب می شود، که باعث آرامش و کاهش اختلالات روانشناختی می شود. مطالعات در عسل نشان می دهد که عسل خواصی نضیر ضد اضطراب، ضد افسردگی، ضد تشنج، و اثرات ضد درد و محافظت از سیستم عصبی مرکزی دارد. عسل خام و پلی فنل های عسل، التهاب عصبی ناشی از میکروگلیا را که از طریق نوروتوکسین های ایمنی زا یا آسیب ایسکمی ایجاد می شود، به طور قابل توجهی کاهش می دهد. پلی فنل های عسل با التهاب عصبی در هیپوکامپ، یک ساختار مغزی که در حافظه نقش دارد، مقابله می کنند.

محافظت از کبد

زردی انسدادی منجر به آسیب اکسیداتیو و التهاب در سلول‌های کبدی می‌شود . تولید بیش از حد رادیکال های هیدروکسیل در خون و کبد از موش های صحرایی مبتلا به زردی انسدادی گزارش شده است.

در گروه زردی انسدادی در مطالعه ارگودر و همکاران (2008)، افزایش فعالیت های ALT و ADA سرم نشان دهنده آسیب کبدی بود. علاوه بر این، کاهش فعالیت های ALT و ADA سرم در گروه زردی انسدادی به همراه عسل، بهبود قابل توجهی در بافت های کبد نشان داد. بررسی هیستوپاتولوژیک نیز آسیب در گروه زردی انسدادی با بهبود در گروه زردی انسدادی به اضافه عسل را نشان داد.مکمل عسل ممکن است نتایج مفیدی در پیشگیری از آسیب کبدی ناشی از انسداد مجرای صفراوی مشترک داشته باشد.

با توضیحاتی که در بالا تقدیم حضورتان شد ما سعی کردیم گزیده ای از مقالات معتبر در زمینه عسل را تقدیم حضورتان کنیم.

اگر علاقمند به خرید عسل جنگلی شدید بر روی عبارت افزودن به سبد کلیک فرمائید.

مطالعه بیشترنمایش کمتر
مشخصات محصول

شیت داده

خواص درمانی
آرامبخش قوی
اثرات ضد باکتریایی
تقویت بنیه جسمی
تقویت سیستم ایمنی
درمان سینوزیت
درمان گلودرد
رفع گلو درد و کاهش سرفه
ضد اسپاسم (اسپاسم عضلات صاف را در طول دستگاه گوارش کاهش می دهد)
ضدسرفه
مبارزه با عفونت
محافظت از کبد
موثر در تسکین سردرد (به ویژه میگرن)
موثر در کاهش فشار خون بالا
کمک به التیام لوزه ها
محل تولید
استان گلستان
گرید
بسیار خوب (+A)
ارسال و مرجوعی
نظرات(1)
مجموع امتیاز
5
1 نظر
کیفیت محصول ما چند ستاره می گیره؟
(5)

یک نظر بدهید

 • کیفیت محصول ما چند ستاره می گیره؟:
این محصول را با کلمات ساده و کوتاه توصیف کنید.
آپلود تصاویر:
تصاویر را اینجا رها کنید یا برای آپلود کلیک کنید.

تنظیمات

منو

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره موارد مورد علاقه ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست های علاقه ایجاد کنید.

ورود به حساب کاربری